A plébános atya

2014. július 15. napjával plébániánkra, Mons. Kertész Péter, pápai káplán, kanonok, érd. főesperes, püspöki tanácsos atya kapott plébánosi kinevezést.

Kertész Péter atya 1953. október 28-án született Székesfehérvárott. Gazdasági szakközépiskolai tanulmányai után beiratkozott az esztergomi szemináriumba, és 1977. június 24­-én szentelték pappá. Első kápláni állomáshelye 1977 és 1981 között Solymáron volt, majd káplán Székesfehérvár-Belvárosban 1981-84 között. Ezután több mint két évtizeden át a fehérvári püspökségen töltött be titkári és gazdasági jellegű feladatköröket: püspöki titkár és szertartó 1984-95. A püspöki székház gondnoka 1984-2003. Kisegítő Székesfehérvár-Belváros 1984-91. Ideiglenes adminisztrátor ugyanott 1991-92. Iskolafelügyelő, püspöki biztos 1992-2003. Megbízott irodaigazgató 1994-95, irodaigazgató 1995-1999. Templomigazgató Székesfehérvár-Szent Imre 1995-2003. Egyházmegyei gazdasági igazgató, vagyonőr 1999-2003. Kommunikációs koordinátor 2000. Szentszéki jegyző 1983-1999. Püspöki tanácsos 1986. Pápai káplán 1991. Főesperes 1997-2004. Kanonok 1997. 2003-­ban kapott ismét plébánosi kinevezést káplánsága helyszínére, vagyis Solymárra; 2010 óta ő látta el lelkészként Pilisszentivánt is. Solymári plébánosi idejére esett a község számos egyházi műemlékének felújítása, a várban tartott nyár végi szentmisék szokásának meghonosítása, illetve az egykori sekrestyésház többcélú hasznosításra alkalmas felújítása, az ottani egyházközségi gyűjtemény kialakítása is. Csepelre érkezése után több felújítást végzett a templomban (függönyök, kárpitok, a sekrestye, papi szoba, Filoména- és könyvtár termek teljes felújítása, liturgikus edények és ruhák megújítása, új hangosítás és világítás a szentélyben), és teljeset a plébánián. A fatimai Szűzanya szobrának új rózsafüzért hozott a fatimai kegyhelyről, nevéhez kötődik az első szombati szentmisék bevezetése. 2017 óta ellátja plébánosként Csepel-Királyerdőt is.

2013. október 23-án Hende Csaba honvédelmi miniszter a Honvédelemért kitüntető cím I. fokozatát adományozta Kertész Péter atyának a nyugállományú katonák szervezetei, valamint a honvédelem ügye érdekében huzamos időn át végzett áldozatos munkája elismeréseként. 2023. augusztus 20-án Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott több mint négy évtizedes lelkipásztori szolgálata, karitatív és odaadó közösségépítő tevékenysége elismeréseként. Október 23-án pedig Csepel Örökség díjat kapott. Életének középpontja a szentmise és a zsolozsma. Nincs olyan nap, hogy legalább egy szentmisét ne mutatna be, még akkor is, ha valami miatt nincs itthon, és a napi misén nem tud ott lenni, akkor külön átmegy a templomba, de nem múlhat el nap szentmise nélkül.

Ő maga így vall szolgálatáról: "A papi engedelmesség azt jelenti, hogy ott kell szolgálni, ahová a püspök úr küld. Kezdetben nehéz volt, mert a plébánia épületét kellett helyrehozni. Előtte Solymáron voltam plébános. Csepel más környezet, de gondok ott is és itt is voltak, vannak. Az emberek a hitüket akarják megélni, gyakorolni. Főként azért keresnek fel, hogy tanácsot kérjenek, szociális kérdésekben segítsek, utat mutassak, bátorítsam, vigasztaljam a hozzám fordulókat. A hozzátartozóval való személyes kapcsolat kialakítását mindenképpen fontosnak tartom a keresztelés, házasságkötés, temetés előtt. A covid-járvány időszakában megfogyatkozott a templomba járók száma, elkényelmesedtek a hívők, de azt mondom, hogy a templomba el kell járni, mert a személyes jelenlét ad nagyobb erőt."

(forrás: Székesfehérvári Egyházmegye honlapja, szepsolymar.hu, fotó: Csepeli hírmondó)