Liturgikus katekézis

Kedves Testvérek!

A szinódusi út és az Eucharisztikus Kongresszus utáni megújulás jegyében kezdeményeztük, hogy a vasárnapi szentmisék előtt legyen egy 6-8 perces kis tanítás a liturgiáról és az egyházi zenéről. Tapasztalat, hogy a hívek egy része nem tudja, vagy nem érti, mi is történik valójában a szentmisén, mit jelentenek bizonyos gesztusok, énekek. A fiatalok számára is azért "unalmas" sokszor a szentmise, mert nem tudják, miről is szól valójában. 2022-ben liturgikus katekézist tartottunk, hogy közelebb hozzuk a hívekhez azokat a misztériumokat, melyekben a vasárnapi szentmisékben részesülünk, hogy ne csak kívülálló hallgatók, hanem aktív és tudatos résztvevői legyünk a liturgiának, illetve ne csak a templomban, hanem otthon is foglalkozzunk a hitükkel. Éppen ezért, aki valami miatt lemaradt róla, vagy szeretné újra átelmélkedni a katekézis anyagait megtekintheti az alábbi linken:

Simonné Daniella, főállású katekéta, világi áldoztató