Temetési ügyintézés

A katolikus szertartással kapcsolatos ügyintézés irodai időben a templom sekrestyéjében történik. A szentmise idejének kitűzésére is ekkor kerül sor.

A szertartást minden esetben a hozzátartozóknak személyesen kell a plébánián intézni.

Fontos, hogy még a gyász és fájdalom ideje alatt is fordítsunk gondot a szertartás személyes intézésére. Éppen ezért ne fogadjuk el egyik temetkezési vállalkozó segítségét sem arra vonatkozóan, hogy ők a nevünkben eljárnak az egyházi szertartást illetően. Ebben az esetben előfordulhat, hogy arra illetéktelen, vagy egyházi szolgálattól eltiltott személyek állnak hozzátartozónk ravatala fölött és végzik a szertartást. Sajnos az utóbbi időben több alkalommal fordult elő ilyen eset.

Ökumenikus Egyház néven egy új közösség jelent meg temetések vállalására, mely szerződésben áll a Budapesti Temetkezési Intézettel. Ne dőljünk be ajánlatuknak!

Aki katolikusnak megkeresztelt, illő, hogy katolikus egyházi szertartás szerint legyen eltemetve. Egy dolog a temetési ügyintézés a temetőnél, de az egyházi szertartást mindig a plébánián kell kérni. Itt a Csepel Belvárosban és Királyerdőben lakóknak a Szent Imre téren lévő templomi irodánál, irodaidőben.

Az Egyház a gyász idején imádságával a hozzátartozók mellett áll, és imádkozik az elhunytért. Éppen ezért ne féljünk a plébánián kérni a temetési szertartást és a szentmisét.

...