Heti hirdetés

2024. május 12. - Urunk mennybemenetele

1./ Május hónapban az Égi Édesanyát, Szűz Máriát is köszöntjük a májusi litániákkal.

Vasárnap a ½ 8 órai szentmisét követően, - hétfőn, kedden és szerdán a reggel 7 órai szentmise után, - csütörtökön, pénteken és szombaton pedig az esti 6 órai szentmisék végén.

Ezen litániákat a Béke Királynőjének közbenjárását kérve a világ békéjéért ajánljuk fel.

2./ Hétfőn a Fatimai Boldogasszony ünnepe.

3./ Csütörtök Nepomuki Szent János ünnepe. Az esti szentmisét követően mécsest gyújtunk a Szent Imre téri szobránál. E napon ifjúsági katekézis is lesz a Filoména teremben. Hívjuk és várjuk a most bérmált fiatalokat!

4./ Szombat az orgonák éjszakája lesz. e napon a Pesti Ferences templomban az este 1/2 8 órakor kezdődő koncert alkalmával közreműködik ifjú Simon Tibor kántorunk.

5./ A jövő vasárnap PÜNKÖSD ÜNNEPE – a Szentlélek eljövetele, az Egyház születésnapja. Pünkösd másodnapja Szűz Mária az Egyház anyja ünnepe. E napon Bodajkon lesz egyházmegyei nap. Az ünnepi események plakátja olvasható a hirdetőtáblán is.

6./ Május 25-én délután 3 órai szentmisében a Betegek szentségének kiszolgáltatása lesz. Ezt követően ½ 5 órától a Szent Imre közösségi házba várjuk a szentmise résztvevőit, az egyházköszégi fiatalokat családjaikkal Zöldfarsang estére.

Jeruzsálemi Szent Cirill a kézbe áldozásról (IV. sz.):

"Amikor odajárulsz, ne kinyitott tenyérrel és szétfeszített ujjakkal jöjj, hanem egyik tenyered legyen a másik tenyered trónja, így fogadd az eljövendő Királyt, és tenyered hajlatába fogadd Krisztus testét, rámondva az áment. Elővigyázattal szenteld meg a szent test hozzáérintésével szemeidet, ügyelj rá, nehogy valamennyi is elmorzsolódjon belőle. Mert ha valamennyit is elmorzsálsz belőle, az olyan, mintha saját tested egy tagja menne veszendőbe. Mondd meg nekem: ha valaki aranyport adna neked, nem tartanád-e igen óvatosan, nehogy valami is elvesszen belőle, és megkárosodj? Hát akkor nem fogsz-e még sokkal jobban vigyázni, hogy még egy szemernyi se essen el belőle, ami aranynál és drágaköveknél is értékesebb?"

A kézbe áldozás helyes módjáról

Imádság

Urunk, Jézus Krisztus! Köszönjük neked azt a tanítást, amely lehetővé tette számunkra, hogy jobban megértsük az Atya akaratát. A Szentlélek világosítsa meg értelmünket, és adjon nekünk erőt mindannak megvalósítására, amit Isten kér tőlünk. Máriához, édesanyádhoz hasonlóan nem csak hallgatni szeretnénk téged, hanem bátran vállalkozunk követésedre és a tanúságtételre. Segíts minket, hogy hitünket minden helyzetben bátran megvalljuk! Segíts, hogy mindig hűségesek maradjunk hozzád és földi életünk után eljussunk a mennyországba!